Stáhnout aktuální vydání

Rouchovany

Rouchovany

Obec Rouchovany tvoří Rouchovany a Šemíkovice s počtem bezmála dvanáct set obyvatel. Leží v jihovýchodní části okresu Třebíč v Jevišovické pahorkatině, na hranici okresů Znojmo a Třebíč.
Dnes jsou Rouchovany moderní a stále se rozvíjející obcí s bohatou občanskou vybaveností.
V obci najdeme školku, školu T. G. Masaryka s moderním sportovním zázemím, veřejné víceúčelové hřiště, fotbalový stadion TJ Sokol, sokolovnu z roku 1928, dům s pečovatelskou službou, penzion Lihovar a mnohé další.
Obec provozuje přírodní koupaliště na rybníku Stejskal s možností stanování, chatkami či autokempinkem. Kemp nabízí mnoho příležitostí pro aktivní odpočinek – volejbalové hřiště s pískovým povrchem, stůl pro stolní tenis, koutek pro děti s houpačkami, kolotoči, prolézačkou a pískovištěm, dětské brouzdaliště, skokanskou věž, půjčovnu lodí, šlapadel a paddelboardu nebo rybolov. Na hrázi se nachází restaurace. Díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj je v letní sezoně 2021 k dispozici nově zrekonstruovaná budova s kompletním sociálním zařízením s bezbariérovým přístupem, ve kterých se nacházejí WC, sprcha a umývárna nádobí.
Přírodní park Rokytná se nachází v těsné blízkosti Rouchovan. Vyniká nádhernou přírodou a zachovaným krajinným rázem po obou březích přirozeně meandrující řeky Rokytné a říčky Rouchovanky. Řeku Rokytnou hlídá Výrova skála.
V okolí Rouchovan se nalézá několik přírodních lokalit, vhodných pro turistiku a rekreační pobyty například hradní tvrz Mstěnice a v její blízkosti archeologické naleziště, Hrad Rabštejn a Templštejn. Na kole je to kousek na Dalešickou přehradu nebo na Mohelenskou hadcovu step. Rouchovany patří mezi málo obcí na Vysočině, které každoročně drží tradiční krojované hody a zájem mladých lidí je stále velký. Obec žije také velmi bohatým kulturním životem a tímto Vás srdečně zveme do Rouchovan.

KONTAKTY

Kemp Rouchovany – rybník Stejskal
Tel.: 568 865 238 (pouze v sezóně)
www.rouchovany.cz/kemp

Obecní knihovna
Rouchovany 35
Tel.: 606 037 224
www.rouchovany.cz